Kulturális élet

Könyvtár

Wacha Imrére emlékezünk PDF Nyomtatás E-mail

Életének 87. évében elhunyt Wacha Imre nyelvész, akit több mint fél évszázada nagyon mély

baráti szálak fűztek iskolánkhoz, annak mindenkori vezetéséhez, tantestületéhez.

A győri születésű nyelvész az iskolánk által rendezett Szép Magyar Beszéd verseny (Kazinczy-verseny) országos, később Kárpát-medencei döntőjén kezdetektől, 1966-tól, részt vett a bírálóbizottság munkájában, ő volt az egyetlen, aki mindegyiken itt volt. Hatalmasszakmai tudásával, tapasztalatával biztosította, hogy a verseny színvonala évről évre emelkedjék. Több mint 20 éven át volt a Kazinczy Anyanyelvi Tábor szakmai vezetője, élete végéig nagyszerű, élvezetes előadásokat tartott a hazai és határon túli középiskolásoknak.

A Kazinczy-verseny fél évszázados történetét számos, iskolánk által publikált kiadványban dokumentálta, szakmai-nyelvészeti vetületét elemezte, az értő és értető beszéd alapjaival ismertette meg a versenyzőket és a felkészítő tanárokat egyaránt. Kedves, szerény személyisége, a mai normabontó világban ritka udvariassága, lovagiassága teszi őt számunka feledhetetlenné.

Búcsúzik tőle a Kazinczy Ferenc Gimnázium nevelőtestülete és vezetősége.

Emlékét megőrizzük.